Uluslararası Dünya Dağ Kayağı Şampiyonası Erciyes'te yapılacak

Uluslararası Dünya Dağ Kayağı Şampiyonası, 24-27 Şubat 2022’de Kayseri Erciyes’te yapılacak. Şampiyonaya 20 ülkeden sporcular katılacak.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Dünya Uluslararası Dağ Kayağı Federasyon Başkan Yardımcısı Roberto Cavallo ve Teknik Heyet Başkanı Stephano Muttini, Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağ Kayağı Kurul Başkanı Yusuf Hakan Özdemir ve Dağcılık Kayseri İl Temsilcisi Ahmet Duran ile Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan; şampiyonanın organizasyonu için bir araya geldi.

Uluslararası Dağ Kayağı Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Vehbi Aytekin Sanalan, yapılacak organizasyonun Türkiye, Kayseri ve Hacılar’ın tanıtımına katkı sunacağını belirtti.

Dağ kayağına ilginin gün geçtikçe arttığını belirten Hacılar Belediye başkanı Bilal Özdoğan, “Uluslararası Dünya Dağ Kayağı Şampiyonası öncesinde ilçemizdeki hazırlıklar başlamış durumda. 24-27 Şubat 2022’de yapılacak organizasyon öncesinde, İtalyan ekip hazırlıkları kontrol etmek için ilçemizde bulunmaktadır. Görüyoruz ki çocuklarımızın dağ kayağına olan ilgisi artıyor. İlçemizin ve ilimizin tanıtımında da böyle bir organizasyonun katkısı muhteşem olacak. Hazırlıklarda son aşama tamamlandıktan sonra 20 ülkeden misafirlerimiz olacak” dedi.

           

 

 

 

02 Ara 2021 - 12:45 Kayseri- Spor