Bahçeli: “Son 50 yılda en yüksek asgari ücret miktarı belirlenmiştir”

Devlet Bahçeli, 2022 yılı için belirlenen asgari ücreti sosyal medya hesabı üzerinden değerlendirdi. Bahçeli, belirlenen asgari ücretin son 50 yılın en yüksek asgari ücret miktarı olduğunu ifade etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 4 bin 250 TL olarak açıklanan asgari ücrete ilişkin, “Asgari ücret, işçilere normal bir çalışma günü karşılığı ödenen ve işçinin gıda, konut, giyim, sağlık, ulaşım ve kültür gibi zorunlu ihtiyaçlarını günün fiyatları üzerinden asgari düzeyde karşılamaya yetecek ücrettir. Bu ücretin geldiği aşama yüreklere su serpmiştir” dedi.

Devlet Bahçeli, 2022 yılı için belirlenen asgari ücreti sosyal medya hesabı üzerinden değerlendirdi. Bahçeli, belirlenen asgari ücretin son 50 yılın en yüksek asgari ücret miktarı olduğunu ifade etti. Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

SON 50 YILDA EN YÜKSEK ASGARİ ÜCRET MİKTARI BELİRLENMİŞTİR: “Milyonlarca işçimizin heyecan ve merakla beklediği asgari ücret rakamı, yüzde 50,44 oranında yapılan zamla birlikte 2 bin 825 liradan 4 bin 250 liraya yükseltilmiştir. Memnuniyetle ifade ediyorum ki son 50 yılda en yüksek asgari ücret miktarı belirlenmiştir.

EKMEĞİNİN PEŞİNDE OLAN KARDEŞLERİMİZ SAHİPSİZ DEĞİLDİR: Asgari ücretten 2022 yılından itibaren gelir vergisiyle damga vergisinin alınmayacak olması da bir başka değerli ve sevindirici gelişmedir. Emeğiyle, alın teriyle, helal mücadelesiyle ekmeğinin peşinde olan kardeşlerimiz sahipsiz değildir, yalnız olmadıkları belgelenmiştir.

BU ÜCRETİN GELDİĞİ AŞAMA YÜREKLERE SU SERPMİŞTİR: Asgari ücret, işçilere normal bir çalışma günü karşılığı ödenen ve işçinin gıda, konut, giyim, sağlık, ulaşım ve kültür gibi zorunlu ihtiyaçlarını günün fiyatları üzerinden asgari düzeyde karşılamaya yetecek ücrettir. Bu ücretin geldiği aşama yüreklere su serpmiştir.

TEŞEKKÜR EDİYORUM: Bütün işçilerimize yeni asgari ücretin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İşçi ve işveren temsilcilerini kutluyorum. Konuya hassasiyetle yaklaşan ve işçilerimizin yanında duran başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımıza teşekkür ediyorum.

HERKESİN HUZURLU VE REFAH İÇİNDE BİR GELECEĞE KAVUŞACAĞINA İNANIYORUZ: MHP olarak, yeni asgari ücreti desteklemenin yanında, ülkemize güvenen, milli birlik ve dayanışma ruhunun varlığına hizmet eden herkesin, her insanımızın mutlak surette kazanacağına, huzurlu ve refah içinde bir geleceğe kavuşacağına inanıyoruz.

ALLAH RAZI OLSUN: İnsanlık tarihi göstermiştir ki karamsarlık ablukası, umutlu ve imanlı duruş karşısında kırılıp dağılmıştır. Bugünkü şartlarda siyasette, ekonomide, diplomaside, güvenlik alanında sürdürülen haklı mücadeleye safiyetle omuz ve ömür verenlerden Allah razı olsun diyorum.”

16 Ara 2021 - 21:46 Ankara- Siyaset