“Bir kilo et alanın şu anda et alma şansı yok”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Amasya’nın Merzifon ilçesinde esnafın sorunlarını dinledi. Akşener’in “Haftada bir kilo et alan sabit müşterileriniz, hala alabiliyor mu” sorusunu yönelttiği kasap, “Bir kilo et alanın şu anda et alma şansı yok” yanıtını verdi.

Video için play'e tıklayın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Amasya’nın Merzifon ilçesinde esnafı ziyaret etti, sorunlarını dinledi. Ziyaretleri sırasında, “Türkiye’nin umudu Meral Akşener” sloganları atıldı.

Bir kasap, vatandaşın genelde tavuk aldığını belirtti ve “İnsanların alım gücü düştü. Tavuk fiyatları da yükseldi zaten, sadece kırmızı et değil. Akşener kasaba, “Haftada bir kilo et alan sabit müşterileriniz hala alabiliyor mu?” sorusunu sordu. Kasap, “Bir kilo et alanın şu anda et alma şansı yok” karşılığını verdi. Kasap, Akşener’in “Veresiye defteriniz var mı?” sorusu karşısında “Tabii, olmaz mı” dedi.

“SATTIĞIMIZI YERİNE KOYAMIYORUZ, GÜNDE ÜÇ KERE FİYAT GELİYOR”

Bir aktar ise “İşlerimiz iyi değil, sattığımızı yerine koyamıyoruz. Günde üç kere fiyat geliyor. Artık normalleşmemiz lazım" dedi. Akşener, bir esnafa da sabahtan beri kaç kişiye satış yaptığını sordu, esnaf siftah yapmadığını söyledi.

Bir öğrenci ise Akşener’e şunları söyledi:

“Okullarda öğretmenlerimiz eksik. Herkese matematik, fen dayatılmış. Kendi mesleğimizi ilgi alanlarımıza göre seçemiyoruz. Garanti mesleği seçmediğimiz sürece, ileri boş insan olacağız gibi geliyor bana. Ben babamdan dün kitap istedim, benim babam ‘alamam oğlum’ diyemedi. Memur.”

“ELİMİZDEKİ PARA SÜREKLİ ERİYOR”

Akşener, bir kahvehaneye girerek burada bulunan vatandaşlara da "Çalışıyor musunuz" diye sordu. Bir vatandaş, "Çalışıyoruz ama çalıştığımız boşa gidiyor, cebimizdeki para sürekli eriyor" karşılığını verdi.

Kuaförlük yaptığını söyleyen bir vatandaş ise Akşener’in “Ev geçiniyor mu” sorusunu “gıtlık gıtlığa (kıtı kıtına), kenara bir şey atamıyorsun” diye yanıtladı.

04 Ara 2021 - 16:12 Amasya/ Merzifon- Siyaset