Eğitim?

Hızla gelişen ve değişen dünyada Türkiye değişime kopyala yapıştır yaparak değil değerlerimiz başımızın üzerinde olmak kaydı ile yeni icatlar çıkararak ayak uydurabilir. Batının reform ve Rönesans dönemiyle başlayıp, sömürge imparatorlukları kurarak bütün yeryüzünün kanını emerek edindiği zenginlik ve şatafat; ülkemizde sadece seküler kaygıları olan bireylerin başını döndürmüş, batının sömürü ile kurduğu suni refah düzeyini ulaşmak tek amaçları haline gelmiştir. Bu amaç doğrultusunda ekonomiden siyasete, eğitimimizden hukuk düzenimize hatta aile yapımıza kadar kopyacı bir yaklaşım ile batıya benzeme çabası teknolojik ve bilimsel gelişmelerde de kendini aynı yönde göstermiştir maalesef. Şimdi kadim medeniyetimizden aldığımız güç ve ilhamla Eğitim kanadımızı güçlendirerek öğrencimize veya kısaca insanımıza ufuk açma zamanıdır.

Kurumuş bir dal parçasını dev bir çınar haline getirme, Okyanuslara karışan sıradan bir su damlası değil, çöllere yağan bir yağmur, Yeni dikilmiş bir fidana verilen can suyu, Ülkelerine hayat veren öğrenci yetiştirme zamanıdır şimdi!

İnsanlar; nereye gittiğini bilen kişileri izler. Öğrenciler; nereye, niçin gittiklerini, neyi niçin öğrendiklerini bilmek isterler.

Eğitim kanadımızı güçlendirecek etkinlikler ve organizasyonlarımız ile Kahramanmaraş ilimizde öğrencilerimize yeni bir bakış açısı kazandırarak onları 21. yüzyılın kazanımlarıyla donatmayı amaçlamaktayız. Yöntemimiz: Geleceği hazırlamak, zamanın en ileri imkânlarını araç olarak kullanıp geleceğe hazırlanmak. Aynı hedef için birbirini tamamlayan farklı yollar oluşturmak. Yapılmayanları yapmak, daima farklı ve etkili, tedbir alıcı ve stratejik, yanlış gidişatı önleyen, doğruya yönlendiren, önemli çalışmalar yapmak. En güzel şekilde yapmak, en ince teferruatı ihmal etmeden mükemmeli yakalamaya çalışmak ve bunu eldeki imkânlara göre en iyi şekilde başarmak, prensipleri ile gerçekleştirmek arzusundayız.

Eğitim ile ilgili projelerimiz ile şehrimiz öğrencileri, eğitimcileri ve velileri izleyici olmaktan çıkarak hayatın içinden faaliyetler ile doğrudan kendini gerçekleştirme imkânına kavuşacaktır. Etkinliklerin etkileşimli tasarımı öğrencilerimizi yapan yaşayan konuma gelmelerini ve değerlerimizi içselleştirmelerine olanak sağlayacaktır. Bu sayede öğrenciler kendilerinin yaşamak istedikleri dünyayı dizayn edebilme isteğini gerçekleştirme adına adım atma özgüveni kazanacaklardır. Bunun yanında özellikle küçük yaştaki öğrencilerimize yönelik tasarlanan etkinlikler bu öğrencilerimizin değerlerimizle güzel insan olma özelliklerini kazandırmanın yanı sıra bizim damarlarımızdan beslenerek medeniyetimizi çağın sözcüsü haline getirme idealini gerçekleştirme adına Çift Kanatlı bir neslin yola çıkması demektir.

Çocuklarımızı bizim yaşadığımız çağa göre değil, onların yaşayacağı çağa göre erdemli birer birey olarak yetiştirmeliyiz.

7’den 70’e insanımıza nitelikli beceriler kazandırmak sorumluluklarımız arasındadır. Amacımız; eğitimle doğruya ve güzele adım atmada farkındalık kazandırarak, bu tarz çalışmaların yaygınlaştırılmasını sağlamak ve geleceğin inşasına katkıda bulunmak, sorunlarla nasıl başa çıkacaklarını öğretmek, 21. yüzyıla ayak uydurabilen, rol model oluşturma sürecinde, güzel insanları yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Eğitim kanadında gerçekleştirilecek güzel çalışmalar özellikle genç insanımızın güzele olan ilgisini arttıracak, onlara disiplinler arası bir bakış açısı kazandıracak ve kariyer planlarına etki edecek hem de olay ve olgulara yaklaşımları kritik-analitik bakış açısıyla olacak ve gereğini yerine getirme konusunda adım atabileceklerdir.

Yapacağımız eğitim ile ilgili çalışmalar ilimizde insana hizmet etmek olan eğitim, bilim ve teknoloji alanında faaliyet yürüten büyük küçük birçok kurumu, insanımızı değerlerimizle buluşturmak hedefiyle bir araya getirmesi ve ortaklaşa çalışmalarını sağlaması bakımından önemlidir. Bu büyük iş birliği proje faaliyetlerinin Kahramanmaraş ilinde geniş bir kitleye yayılmasını sağlayacak ve İdeal insan olma, yaşanılabilir bir çevre oluşturma hedeflerimize başarılı bir şekilde ulaşılmasını mümkün kılacaktır.

Asıl mesele; yıkılmaz sanılan tabuları, fosilleşmiş fikirleri yıkmak; yeni ve bize ait fakat bir o kadar da dünyaya yön verebilen yenilikleri ortaya koyan nesiller yetiştirebilmektir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hüseyin Yılmaz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Hbrma Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Hbrma Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Hbrma Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Hbrma Haber değil haberi geçen ajanstır.Kahramanmaraş Markaları

Hbrma Haber, Kahramanmaraş ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (554) 334 96 00
Reklam bilgi

Anket Basın Özgür mü?