Alınan Tedbir Kararlarına Uyum Sağla

Hepimizin gündemi koronavirüs!

Yaşam kalitesini etkileyen, insanların paniklememesine neden olan, tedbirsiz bir yaşamın acil tedbirler almaya mecbur kalması elbette sorunlar oluşturacaktır.

Fırsatçılar anında devreye girecek, panik anını daha körükleyerek fahiş fiyat uygulamalarına neden olacaktır. Bunu ülkemizde kısa süre yaşadık.

Alınan tedbirler sayesinde kısa zamanda alışveriş alışkanlığı normale dönmüş durumda. Virüsün kendinden çok salgın yönetimi daha önemli…

Ve bunu ülkemiz gayet başarılı bir şekilde yürütüyor. Alınan ciddi tedbirlerle de bunu dünyaya kanıtlamış durumda.

Sağlık Bakanı başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarını da özverili çalışmalarından dolayı ülke olarak alkışladık. Ne kadar alkışlasak az…

Korona virüs salgınında en büyük görev vatandaşlarımıza düşüyor. Alınan tedbir ve hijyen kurallarına eksiksiz uymak şart.

Hükümet ve yerel yönetimlerin aldığı ve alacağı tedbirler ile bir yere kadar. Virüsün yayılmasını önlemek için her bir bireyin kendi üzerine düşeni eksiksiz yerine getirmesi gerekiyor ki alınan tüm yapılan tedbir çalışmaları daha hızlı etkisini göstersin. El hijyeni ve solunum hijyeni önlemlerini çok sıkı uygulamak ve çevrenizdeki vatandaşları da bu konuda uyarmanız gerekiyor.

Virüs, damlacıklarla kirlenmiş yüzeylerde (kapı kolu, elektrik düğmeleri, bilgisayara klavyeleri, tutamaklar vb.) birkaç saat canlı kalabiliyor. Bunun için dezenfekte etmek şart. Ev ve iş yerlerinin sık sık temiz hava ile havalandırılması mutlaka yapılmalı. Kalabalık ortamlardan kaçınmakta bir diğer tedbir konusu…

Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere, sağlık kuruluşları ve uzmanlar bu konuda gerekli açıklamaları yapıyor. Belediyelerimiz olduğunca hızlı hareket ederek dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.

İnsanlar birbirlerinin yaşam alanlarına saygı duymak zorunda. Ve bu saygıyı hayatımızın merkez noktasına alarak, el birliği ile bu virüsten kurtulabiliriz.

Devletimizin yaptığı açıklamalara, yasaklara ve tedbirlere mutlaka uyalım, uymayanları uyaralım.

Gerekli olmadığı sürece evden çıkmayalım!

Alınan tedbirler ve uygulamalar çerçevesinde Kahramanmaraş Valiliği başta olmak üzere, Büyükşehir Belediyemize, Dulkadiroğlu ve Onikişubat Belediyemize teşekkür ederim. Başarılı bir şekilde tedbir kararlarını uyguluyorlar. Sağlık çalışanlarımıza, güvenlik görevlilerimize ayrıca teşekkür ederiz.

Tedbiri elden bırakma! Sıkılmak yok; kitap okumak, çocuklarınız ile vakit geçirmek, onlara derslerinde yardımcı olmak için #EvdeKal

60 yaş üstü vatandaşlarımıza yardım etmeyi unutmayalım.

İşimiz gereği sizlere en doğru bilgiyi aktarmak en asli görevimiz. Sosyal medyaya değil yerel medyaya kulak verin. En doğru bilgiyi vermek için çalışıyoruz.

Bizler içinde dua edin…

Sevgiyle ve sağlıcakla kalın; sonra yine beraber çay içeriz!  

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Alyaz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Hbrma Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Hbrma Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Kahramanmaraş Markaları

Hbrma Haber, Kahramanmaraş ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (554) 334 96 00
Reklam bilgi

Anket Kahramanmaraş'ta Eğitim Kalitesini Nasıl Buluyorsunuz?