“AK Partinin Kurtuluş Reçetesi”

80-90 yıldır yönü Batıya dönük Ceberut devlet anlayışından, son 10-15 yıldır Halkıyla barışık Sosyal devlet anlayışıyla ciddi bir mesafe alınmıştır. Dünyada dışlanmış ve ezilmiş Mazlum halkların umudu haline gelen Ak Parti iktidarının ve Türkiye’nin mevcut kazanımlarını kaybetmemesi için, Milli ve Manevi değerlere sahip daha iyi bir yönetim gelene kadar mevcut yönetimin sağlıklı bir şekilde yaşaması gerekmektedir.

   Mevcut yönetim iktidarda kalmak istiyorsa ki bu Milli ve Manevi değerlere sahip olduğunu iddia eden bir yönetim için zorunluluktur. Son yıllarda sürekli kan kaybeden iktidar partisinin kanayan yaralarının kangren olmaması için acil önlemler alınması lazım. Onun için de sürekli pansuman yapmak yerine gerekirse hastalıklı yerleri kesip atmalı yani köklü değişiklikler yapmalıdır.

   Ak Partinin ömrünü uzatması ve daha fazla kan kaybetmemesi için 31 Mart mahalli seçimlerindeki vaatlerini acilen yerine getirmesi gerekmektedir.  Onun için vaatlerini çok zaman kaybetmeden yerine getirmeli ve bunu da kamuoyu ile düzenli olarak paylaşmalıdır.

11 maddeden oluşan seçim manifestosundaki vaatlerini şöyle bir hatırlayalım.

 “GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ve 2023 VİZYONU” başlığıyla:

1.BÖLÜM: ŞEHİR PLANLARI, ALT YAPI VE ULAŞIM, KENTSEL DÖNÜŞÜM, BENZERSİZ ŞEHİRLER,

2.BÖLÜM:  AKILLI ŞEHİRLER, ÇEVREYE SAYGILI ŞEHİRLER, SOSYAL BELEDİYECİLİK, YATAY ŞEHİRLEŞME,

  1. BÖLÜM: HALKLA BİRLİKTE YÖNETİM, TASARRUF VE ŞEFFAFLIK, DEĞER ÜRETEN ŞEHİRLER,

  Âcizane Manifestodaki sıraya göre 11 maddeden oluşan vaatlerin sadece son bölümdeki 3 maddenin yerine getirilmesi durumunda bile 2023 seçimlerinde tekrar eski gücünü yakalayacaktır diye iddia ediyoruz. Hatta daha da ileriye gidiyor, biraz tasarruf ve şeffaflıktan sonra sadece;

“Halkla Birlikte Yönetim” ilkesiyle, “şehirle ilgili tüm önemli kararlar orada yaşayanlarla birlikte alınacaktır” maddesi bile tam anlamıyla uygulanabilse inanın Türkiye çağ değil çağlar atlar.

Onun için şehrimizin yöneticilerine buradan ALLAH RIZASI için seslenmek istiyorum. Öncelikle;

1-Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Şehri-Eminimiz Sayın Hayrettin GÜNGÖR ve iki merkez ilçe Başkanlarımız Sayın Hanefi MAHÇİÇEK ve Sayın Necati OKAY’ın öncelikle kendi aralarında düzenli olarak bir görüşme programı kapsamında;

a-    Günlük iç iletişim programları ve raporlarla,

b-    Haftalık aralarla Onikişubat ve Dulkadiroğlu Belediyesinde,

c-     Aylık olarak da Büyükşehir Belediyesinde,

 Bir araya gelmeleri gerektiğinin altını özellikle çizmek istiyorum.

2- Ak Parti ilçe belediye başkanlarıyla,

3- Ak parti teşkilatları ve milletvekilleriyle,

4- MHP teşkilatları ve milletvekilleriyle,

5-Her başkanın aylık olarak; Mahalle muhtarlarıyla, Basın mensuplarıyla, STK temsilcileriyle ve yeni kurulacak olan MAHALLE MECLİSLERİYLE düzenli olarak bir araya gelmeleri gerektiğini belirtmek istiyoruz.

  Ak Partiyi içine düştüğü çukurdan çıkaracak olan “Halkla Birlikte Yönetim“ ilkesi ve vaadidir.

   Seçimlerin üzerinden üç ay geçmesine rağmen bu konuda en ufak bir adım atıldığı kanaatinde değilim. Bunu Milli Mücadelenin başladığı şehirden başlatmak, Sayın Hayrettin Güngör ve mevcut idarecilerin vatani bir sorumluluğudur.

 Ak Parti’nin “Halkla Birlikte Yönetim” ilkesi ve vaadinin gerçekleşmesini canı gönülden istediğimizi, bu konunun hayata geçirilene kadar takipçisi olacağımızı, belirtmek isteriz.

Şimdi vakit kaybetmeden “KENT KONSEYİ ve MAHALLE MECLİSLERİ” acil olarak kurulmalı ve işler hale getirilmelidir. Bu projenin hayata geçirilmesiyle birlikte, üzerine ölü toprağı serpilmiş tüm Sivil Toplum Kuruluşları da ayağa kalkacak ve şöyle bir silkeleneceklerdir.

    82 milyonun tamamı sorumluluk altına girecek, herkes bir vesileyle aktif olarak kendisini yönetimin içinde bulacak ve belki de mazeret dönemi kısmen de olsa kapanacaktır.

      İstişarelerin başlamasıyla birlikte halkın içerisinden yeni yeni ehliyet ve liyakatli insanları keşfetme ve yönetime kazandırma şansını yakalamış olacağız.     Ayrıca halkın içerisinden halkı temsil edecek üst düzey yöneticilerin de (milletvekili vs) ortaya çıkması, siyasi partiler yasasının fiili değişmesi ve 1.Meclise giden yol demektir.

“Halkla Birlikte Yönetim” Ak Parti’nin kurtuluş reçetesidir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Selahattin Sevmez - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Hbrma Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Hbrma Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Kahramanmaraş Markaları

Hbrma Haber, Kahramanmaraş ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (554) 334 96 00
Reklam bilgi

Anket Hangi Milletvekili Halka Daha Yakın?