Reklamı Kapat

Basın Emekçilerinin Maceralarını Hiç Dinlediniz mi?

Halkın gerçekleri öğrenmesi ve haber alması için canla başla çalışan basın emekçilerinin, habere ulaşma ve haberi okurla buluşturma sürecinde yaşadıkları birbirinden heyecanlı maceraları hiç dinlediniz mi? Usta gazeteciler yaşadıklarını ve tecrübelerini paylaştı, 76 gazetecinin ilk toplu anı kitabı Yediveren Yayınları tarafından yayımlandı. Gazeteciler kitaplarını imzalamak için 10 Kasım günü TÜYAP'ta okuyucuları ile bir araya geliyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği, uzun yıllar gazetecilik yapan usta kalemlerin, kendi tecrübelerini ve gazetecilik mesleğinin işleyişini, zorluğunu, nasıl yapıldığını gelecek kuşaklara aktarmak üzere ‘Önce Biz Yaşadık-Gazetecilerin Anıları’ adlı bir kitap projesini hayata geçirdi.

UYGAD-Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği bünyesinde hazırlanan ‘Önce Biz Yaşadık Gazetecilerin Anıları’ uzun yıllar boyunca haber peşinde koşan fedakar gazetecilerin yaşadıkları anılar bir kitapta bir araya getirildi.  Bir haberin elde edilmesinde perde arkasında yaşanan süreçleri, bizzat o anıyı yaşayan gazetecilerin dilinden okuma fırsatı bulacaksınız. Çığ altında kalanlardan kurşunlananlara, apartmanlara tırmanıp ölümden dönenlere, kılık değiştirerek gizli takiplere kadar çok geniş bir yelpazede; onlarca gazetecinin ilginç anılarını büyük bir merakla okuyacaksınız.

Karşılaştıkları her türlü zorluğa rağmen, mesleklerini büyük bir özveriyle yerine getiren gazeteciler, toplumsal bilinci artırmak için çalışıyor, gazetecilik mesleğini kamuoyu yararına yapıyor. UYGAD (Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği) gazetecilik mesleğine gönül vermiş duayen gazetecilerin anılarını ve deneyimlerini, gelecek nesillere kazandırmak adına ‘Önce Ben Yaşadım’ adlı kitapta topladı.

Dernek Başkanı Mevlüt Yüksel yaptığı açıklamada, "Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (UYGAD) olarak, birçok meslektaşımızın ortak sorunu olan deneyim transferi ve yeni nesle ışık tutma konusundaki gereklilikler sebebi ile önemli bir çalışmayı hayata geçirdik. Amacımız, uzun yıllar basın sektöründe hizmet vermiş gazeteci ve yazarlarımızın birbirinden farklı anılarını bir araya getirerek, tecrübe aktarımına yardımcı olmak, yaşanmış anıların unutulmadan kalıcı bir hale dönüşmesini sağlamaktı. Bir diğer amacımız ise gelecek kuşakların gazetecilik mesleği konusunda bilinç kazanmasıydı. Zira bizler gençlerimizin gazetecilik alanında çalışmaları tavsiye ediyoruz. Bu şekilde ait oldukları toplumun birer temsilcisi olabilecekler ve yaptıkları kutsal bu meslek ile tarihi bir misyon üstleneceklerdir” dedi.

Yüksel, çıkarmış oldukları ‘Önce Biz Yaşadık-Gazetecilerin Anıları’ adlı kitabı geçtiğimiz aylarda vefat eden derneğin Kurucu Genel Başkanı merhum Mehmet Derviş Canbekli’ye de ithaf ettiklerini belirtti.

Yediveren Yayınları tarafından yayımlanan kitapta Türkiye’nin en önemli gazetecilerinin birbirinden ilginç anıları yer alıyor. Kitap ve duayen gazeteciler, 10 Kasım Pazar günü 38. Uluslararası TÜYAP Kitap Fuarında okuyucu ile buluşacak.

‘Önce Biz Yaşadık-Gazetecilerin Anıları’ adlı kitap ve yazarları, 38. Uluslararası TÜYAP Kitap Fuarında 10 Kasım Pazar günü saat 14.00’de, 12. Salon 402 numaralı Yediveren Yayınları standında okuyucu ile buluşacak. Ayrıntılı bilgi için www.yediverenyayinları.com.tr adresine ve 0532 333 33 33 numaralı telefona ulaşabiliyor.

08 Kasım 2019 İstanbul- Kültür Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Hbrma Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Hbrma Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Kahramanmaraş Markaları

Hbrma Haber, Kahramanmaraş ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (554) 334 96 00
Reklam bilgi


Anket Kahramanmaraş'ta Eğitim Kalitesini Nasıl Buluyorsunuz?