Evlenme ve iş kurma vaadi ile dolandırıldığını iddia etti

İran asıllı Danimarka vatandaşı olan Ebrahim Pourya, Karabük’te yaşayan yabancı uyruklu Mahnaz Dini tarafından evlenmek ve iş kurmak vaadiyle 10 bin Euro ve 67 bin 500 TL dolandırıldığını iddia etti.

+3
Video için play'e tıklayın

İddiaya göre, İran asıllı Danimarka vatandaşı Ebrahim Pourya (53), ağustos ayında sosyal medya üzerinden Mahnaz Dini ile tanıştı ve bir müddet konuştuktan sonra Mahna Dini ile evlenip, iş kurmak için Danimarka’daki evini satıp Karabük’e geldi. Pourya, Mahnaz Dini’ye toplamda 10 bin Euro ve 67 bin 500 TL para verdiğini belirtti. Ancak iddiaya göre parayı alan kadın kendisine güzellik merkezi açtı ve daha sonra Ebrahim Pourya ile görüşmeyi bıraktı. Pourya, Mahnaz Dini ve oğlu Ramin Afshardu’ya gönderdiği paraların banka dekontları ile birlikte dolandırıldığı gerekçesiyle karakola, Karabük Valiliği’ne, İl göç İdaresine şikayetçi oldu. Pourya şikayetlerinden sonuç alamadığını öne sürerek yardım istedi.

İran asıllı Danimarka vatandaşı olan Ebrahim Pourya başına gelenleri şöyle anlattı:

"Sosyal medya üzerinden Ağustos ayında Karabük'te mülteci olarak ikamet eden Mahnaz Dini isimli kadınla tanıştım. Bana Danimarka'daki evimi sattırdı, evlenmek ve iş kurmak vaadi ile kendisine 10 bin euro ve 67 bin 500 TL verdim. Şimdi beni evden kovdu, elimden 15 bin TL değerindeki dizüstü bilgisayarımı aldılar. Oğlu Ramin Afshardı ise beni tehdit edip 'sizden para almadım' dedi. Karakola gidip şikayetçi oldum herhangi bir cevap alamadım. Ben burada perişanım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Allah var, kanun var, yasa var bu ülkede. Lütfen bana yardımcı olun."

ANKA Haber Ajansı muhabiri, Ebrahim Pourya'nın kendisini dolandırdığını iddia ettiği Mahnaz Dini'nin güzellik merkezine giderek, Dini'nin oğlu Ramin Afshardu ile görüştü. Afshardu olayın adli makamlarda olduğunu bu sebeple açıklama yapamayacağını söyledi.

23 Ara 2021 - 16:21 Karabük- Haberde İnsan