Emekli müdürün eski otomobil tutkusu

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Adliye Yazı İşleri Müdürlüğü’nden emekli Ethem Zeybek’in, 1976 model Murat 124 otomobil kullanıyor. Zeybek, "Başka arabam da var ama, bunu daha fazla kullanıyorum. En ufak bir yeri tak dese, hemen sanayiye giderim" diyor.

Video için play'e tıklayın

Burhaniye’de, Ayvalık Adliyesi Yazı İşleri Müdürlüğü’nden emekli olan 55 yaşındaki Ethem Zeybek, eski otomobillere olan tutkusu sebebiyle 1976 model otomobil satın aldı. Otomobiline gözü gibi baktığını anlatan Zeybek, en ufak arızasında sanayiye gittiğini söyledi.  Zeybek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"MERAKLISI ÇOK AMA SATMAYI DÜŞÜNMÜYORUM"

"Bu 76 model Murat 124. Zamanında bunlardan kullandık. Şu anda da merakım olduğundan dolayı eski arabaları seviyorum. Klasik arabaları seviyorum. Önce bende 65 Belayir vardı. Onu bir süre kullandım. Şimdi bu bende. Bunu satmayı düşünmüyorum. Meraklıları var. Çok temiz olduğu için 'satar mısın' diye soran çok oluyor ama, satmayı düşünmüyorum. Benim başka arabam da var ama, bunu daha fazla kullanıyorum. Bu 45 yaşındaki arabamla daha fazla ilgileniyorum. En ufak bir yeri tak dese, hemen sanayiye giderim. Nerden ses geliyor. Hatası nerde. Bir arıza var mı daha iyi ilgilenirim. Neticede eski araba. Ben, buna bakmak zorundayım. İyi bakmalıyım ki, uzun süre binebileyim.”

17 Ara 2021 - 14:48 Balikesir- Haberde İnsan