Kamu kurumları ve hayırseverler, Düldül ailesine sahip çıktı

Osmaniye Valiliği, Kadirli Kaymakamlığı, Osmaniye Belediyesi, Kızılay, Osmaniye esnafı ve hayırseverler; Osmaniye’nin Yenigün Köyü’nde yaşayan ve sorunlarını ANKA Haber Ajansı’na aktaran Düldül ailesine gıda, yakacak, kıyafet ve para yardımında bulundu.

+3
Video için play'e tıklayın

Osmaniye’nin Kadirli İlçesi Yenigün Köyü’nde yaşayan Düldül ailesi, yaşadıkları mağduriyeti ANKA Haber Ajansı’na aktarmışlardı. Osmaniye Valiliği, Kadirli Kaymakamlığı, Osmaniye Belediyesi, Kızılay, Osmaniye esnafı ve Türkiye’nin çeşitli illerinden hayırsever vatandaşlar, aileye sahip çıktı. Ailenin yaşadığı eve gıda, yakacak ve kıyafetler gönderildi, aileye para yardımında da bulunuldu.

Kendilerine yardım eden Meliha Düldül, "Osmaniye Valisi’ne, Başkanımıza, Kadirli Kaymakamlığı’na, Kızılay’a bütün vatandaşlarımıza Allah razı olsun, büyüklerimize yurt dışındakilere... Sabaha kadar herkes yardıma koştu, çok duygulandım. Para yardımı geldi, gıda yardımı geldi. Allah milletimize devletimize, bütün vatandaşlarımıza zarar vermesin" dedi.

Baran Düldül ise "Devletimize Allah zeval vermesin devletimiz bizi çok mutlu etti ve esnaf arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Bu esnaf arkadaşlardan gelen parayla bir seyyar tabla alıp üzerine yeşilliğimi koyup satacağım. Biz çok mutlu olduk dün sevinçten göz yaşlarımızı tutamadık" dedi.

İbrahim Düldül, "Devlet geldi yardım etti mutluyum onlardan razı olsun. Her şey istediğim gibi oldu. Elektrik yanıyor, her şey güzel, mutluyum. Hayırsever vatandaşlardan Allah razı olsun" dedi.

Meliha Düldül, ANKA Haber Ajansı’na; “Tabla alacak param yok. Büyüklerimden bunu bekliyorum. Marul yetiştireceğim, maydanoz yetiştireceğim, soğan sarımsak ektim onlar yetişiyor. Bahçemde onları yetiştireceğim, tablanın üzerine koyup satacağım" demişti. Haber üzerine çok sayıda vatandaş aileye ulaşarak yardımda bulunmak istediğini belirtti. Kurumlar da harekete geçerek ailenin ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalar başlattı.

15 Ara 2021 - 14:27 Osmaniye/ Kadirli- Haberde İnsan