Kadirli'de çaycı zamlara inat çayı 1 liraya satıyor

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde çay ocağı işleten Osman Özer, şekere, çaya, tüpe gelen zamlardan sonra bir bardak çayın esnaf odası kararıyla 2,5 liraya çıkarılmasına tepki olarak çay fiyatını 1 liraya indirdi. Özer, “Dün bazı kararlar alınmış, bir bardak çay 2,5 lira olsun diye. Ben de bütün zamlara inat çayı 1 liraya indirdim. Parası olan 1 lira verebilir, parası olmayana helali hoş olsun” dedi.

+2
Video için play'e tıklayın

Kadirli Gıda Maddeleri Esnaf Odası tarafından 10 Aralık’ta alınan kararla bardak çay kahvehane, kıraathane ve çay ocaklarında 2,5 lira, çay bahçelerinde ise 3,5 lira oldu. Kadirli’de 7 yıldır sanayi sitesinde çay ocağı işletmeciliği yapan Osman Özer, esnaf odasının zam kararına ve diğer zamlara inat çayı 1 liraya satıyor.

Özer, "Şeker olmuş 9 lira, tüp olmuş 230 lira, çay olmuş kilosu 40 lira. Dün bazı kararlar alınmış, bir bardak çay 2,5 lira olsun diye. Ben de bütün zamlara inat çayı 1 liraya indirdim. Parası olan 1 lira verebilir, parası olmayana helali hoş olsun” dedi.

Esnaf Ali Haytaoğlu ise "Ben 10 yıllık sanayi esnafıyım. Çaylarla ilgili bir karar alınmış, çayın bardağı 2,5 liraya yükseltilmiş. Burada bizim Osman Abi’miz, esnafımız, çaycımız, yıllardır alışveriş yaptığımız abimiz, çayı zamlara inat 1 liraya düşürmüş. Bizim için önemli bir karar. Müşterilerimiz geliyor, misafirlerimiz geliyor çay ikram ediyoruz, biz içiyoruz. Bol miktarda çay tüketimimiz var, maddi bir yükü de var. Osman Bey’in bu hareketinin ben emsal teşkil etmesini umuyorum” dedi.

Esnaf Ümit Kır, "Çay çarşıda 2,5 lira bizim Osman’da 1 lira. Zamlara inat Osman’da çay 1 lira, bu bizim avantajımıza. Osman Bey’e teşekkür ediyoruz, çay ikram ettiği için bize" dedi.

# Çay

12 Ara 2021 - 14:02 Osmaniye/ Kadirli- Haberde İnsan