“Babaannemin iki odasına sığındım.”

Şiddet gördüğü erkekten boşanma aşamasında olan 35 yaşındaki Sibel Yolcu; “Babaannemin iki odasına sığındım. Yiyecek olsun, eşya olsun her şeyde eksiğimiz var. 2 tane küçük çocuk var daha sağlıklı bir yer için yardım istiyorum” dedi.

+1
Video için play'e tıklayın

35 yaşındaki Sibel Yolcu, şiddet gördüğü boşanma davası açtı. Yolcu, aynı gerekçeyle üç çocuğu ile birlikte Osmaniye’de yaşayan babaannesinin evine yerleşti. Yolcu, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“18 yıllık evliyim. Üç çocuğum var. Eşimin dayağından şiddetinden, sürekli bize bağırmasından, eve bakmamasından, alkol kullanıp beni dövmesinden Kadirli'ye babaannemin iki odasına sığındım. Burada komşuların verdiği yatakla birkaç parça eşya ile yaşamaya çalışıyoruz. Ama, kaldığımız yer çok sağlıklı bir yer değil.

Boşanma davasını açtım. Kadirli'de yardım için başvurulacak her yere başvurdum. Hiçbirinden daha sonuç alamadım. Çocuklarım için, burada kalabilmek için, daha rahat daha temiz bir hayat şartları için uğraşıyorum. Yiyecek olsun eşya olsun her şeyde eksiğimiz var. Mutfağımızda suyumuz yok, zorlanıyoruz. Yağmur yağdığında su akıyor, tavan arasından fare pislikleri düşüyor. 2 tane küçük çocuk var daha sağlıklı bir yer için yardım istiyorum.

"FAREDEN ÇOCUĞUM KORKUYOR"

4 yaşındaki çocuğum tavan arasından gezen farenin seslerinden gece uyurken ağlıyor ve ‘korkuyorum’ diyor. Küçük bir ısıtıcımız var bizim ısınmamıza yetmiyor çocuklar üşüyor battaniyenin içinde onları sarıp şurada oturtuyorum. Çevremin sağımın soluğun verdikleriyle bu kadar oluyor ama orda eşimin şiddetinden buraya geldik ve çocuklara daha güzel bir hayat vermek istiyorum ısınması için karınlarının doyması için. Çok bir şey değil hani sadece biraz daha rahat yaşayabilmeleri için tüm yetkililerden yardım istiyorum.

En son eşimin uyguladığı şiddetten dolayı hala darp izleri devam ediyor. Boşanma davasını açtık, emniyetimizde hala darp raporumuz ve uzaklaştırma kararımız var."

15 Oca 2022 - 18:12 Osmaniye- Gündem