Köpek saldırısından sonra işinden ve evinden olan babaya meslektaşlarından destek

Gaziantep'te 22 Aralık’ta iki pitbull cinsi köpeğin 4 yaşındaki çocuğuna saldırmasından dolayı köpeklerin sahibi olan site yöneticisinden şikayetçi olduğu için işinden ve evinden ayrılmak zorunda bırakılan baba Hüseyin Ateş'e Osmaniye'nin Kadirli ilçesindeki apartman görevlileri destek verdi.

Video için play'e tıklayın

Beştepe mahallesinde yaşanan olayda 4 yaşındaki çocuk bahçede oyun oynarken pitbull cinsi köpeklerin saldırısına uğramış ve yaralanmıştı. Sitede apartman görevlisi olarak çalışan baba Hüseyin Ateş, site yöneticisine ait olan köpeklerin sahibinden şikayetçi olduğu için işinden ve evinden olmuştu.

"MESLEKTAŞIMIZA DESTEK OLUYORUZ"

Kadirli'de toplanan site görevlileri yaşanan olaydan dolayı üzgün olduklarını belirterek meslektaşlarının yanında olduklarını ifade ettiler. Site görevlilerinden Ercan Yeşilyurt şunları söyledi:

"Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde site görevlisiyiz arkadaşlarımla meslektaşız. Antep'de bir meslektaşımızın çocuğu pitbull cinsi bir köpeğin saldırısına maruz kaldı bundan dolayı hastaneye yattı aşırı derecede sıkıntı çekti. Bu sıkıntıya rağmen ailesi pitbull cinsi köpeğin sahibinden şikayetçi oldu. Şikayetçi olduğunu belirttiğinde ise görevinden atıldı. Bu kışın soğuğunda bu arkadaşımız dışarda kaldı. Biz burada meslektaşları olarak bu arkadaşımıza destek oluyoruz, yanındayız. Bu soğukta kışta kıyamette bunun olmaması gerekiyordu. Bu meslektaşımız evinden de atıldı. Şimdi biz burada bu toplantıyı yapıp arkadaşımıza tüm desteğimizi kalbimizle gönlümüzde yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz."

"YERİ GELİYOR AİLEDEN BİR FERT OLUYORUZ"

Emrah Kızıltekin ise, "Bu kapıcılık işinin bu kadar basit olmaması lazım. Biz yeri geliyor aileden bir fert oluyoruz, yeri geliyor kardeş oluyoruz, yeri geliyor abi oluyoruz yeri geliyor yani her türlü şeye koşuyoruz. Ama bu işin bu kadar basit olup, işimizin bu kadar kolay bitmemesi lazım. Bizim de haklarımız olduğunu bizim de bir insan olduğumuzu bizim de bir aile olduğumuzun farkına varın. Bu kızımızın Allah acil şifasını versin" dedi.

"TÜRKİYE'DE SADECE LAFTA İŞÇİLERİN HAKKI VAR "

Metin Ulusoy, "Sadece kapıcılar değil aslında Türkiye'de bir gerçek daha ortaya çıkıyor, Türkiye'de işçilerin gerçekten bir hakkı yok. Kış gününde bu insanların dışarı atılması işinden olması bir kez daha bunu gösteriliyor. Türkiye'de sadece lafta işçilerin hakkı var" dedi.

26 Ara 2021 - 18:38 Osmaniye/ Kadirli- Gündem