"Bugün toptancım, 'ayın 1'inden sonra dövizle satış yapacağız' dedi"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde esnafın derdini dinledi. Şahinbeyli bir esnaf, Akşener’e yaşadığı sorunları anlatırken “Bugün toptancım, ‘Ayın 1'inden sonra döviz kuru ile satış yapacağız’ dedi.  Babam yatalak ne emekli olabildi ne engelli bakım aylığı alabildi. Artık kaçak yolla Avrupa’ya gitmeyi düşünüyorum” dedi.

Video için play'e tıklayın

Meral Akşener, esnafın sorunlarını dinlemek için geldiği Şahinbey’de halka seslendi. Akşener, “Türkiye, zenginler ve fakirler olarak ikiye bölünmüş durumda. Orta sınıf yok. İlçelerde, belediyeler eliyle zenginler olmuş, tamamı AKP’li. Ama fakirler var, onlar da her partili. Biz fukaranın partisi olduk, olmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

“ÜNİVERSİTEYE GİTTİM, BIRAKTIM OKULU”

Akşener’in ziyaret ettiği bir esnaf, Akşener’in “Nasılsınız” sorusuna, “Hiç iyi değiliz. Bugün hayatımın en büyük şokunu yaşadım. Bugün toptancım, ‘Ayın 1'inden sonra döviz kuru ile satış yapacağız’ dedi. ‘Döviz kurunun önüne geçemiyoruz’ diyor. Ben altıncı, dövizci değilim ki esnafım” dedi. Esnaf, yaşadığı sorunları şöyle anlattı:

“Dördüncü ayda kayınbabama söz verdim, ‘Gelini çıkaracağız evden’ diye, şu an nasıl yapacağım bilmiyorum. Babam yatalak ne emekli olabildi ne engelli bakımı aylığı alabildi. Kime gittiysek ret cevabı verdi. Benim arkamda evim yok, arabam yok, hiçbir şeyim yok. Evim kira, dükkanım kira. Yaşım 25. Ben evlenecek bir insanım, ben evlendiğimde anneme, babama kimse bakamayacak. Dört kardeşiz, herkes evlendi gitti. Bir aydan beri mobilya araştırıyorum, hangisi ucuz verecek diye. Bugün iki müşterim geldi, Avrupa’dan gelmişler, konuşmalarından belli. Onlara ‘Nasıl gidebilirim’ dedim. Artık kaçak yolla gitmeyi düşünüyorum. Ülkenin son durumu bu. Üniversiteye gittim, bıraktım okulu. Kamu yönetimini bıraktım. Okuyup da kaymakam olmayacaktım.”

# Esnaf

18 Ara 2021 - 09:49 Ankara- Gündem