HKP’den Nureddin Nebati ve Erdoğan’a FETÖ’den suç duyurusu

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati hakkında “FETÖ terör örgütüne yardım etme” suçundan suç duyurusunda bulundu.

Video için play'e tıklayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararname ile Lütfi Elvan’ın istifasıyla boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na Nureddin Nebati atanmıştı. Nebati’nin FETÖ elebaşı ile çekilmiş fotoğrafı sosyal medyada paylaşıldı. 

Atamanın ardından HKP avukatları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati hakkında, “Terör Örgütüne Yardım Etme” suçunu işlediklerini belirterek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. HKP avukatları tarafından Başsavcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde Nebati’nin FETÖ elabaşı ile çekildiği fotoğrafı yer aldı.

“HUKUKA VE KANUNLARA AYKIRIDIR”

Dilekçede, “Şüpheli Nureddin Nebati’nin atamasını yapan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Hazine ve Maliye Bakanlığına FETÖ iltisaklı birini ataması hukuka da, kanunlara da aykırıdır. Bu nedenle Şüpheli Recep Tayyip Erdoğan ve Şüpheli Nureddin Nebati hakkında TCK 220/7-8 ve 314/3 hükümleri doğrultusunda soruşturma başlatılması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

“FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI BALKABAĞI GİBİ ORTADADIR”

HKP MYK Üyesi Adnan Okur suç duyurusuna ilişkin şunları söyledi: 

“Halkın Kurtuluş Partisi olarak bugün; Fethullah Gülenin Rahle-i Tedrisatından geçen, İlim Yayma Cemiyeti, TÜGVA, Önder, Utesav, ÜTEV gibi Ortaçağcı dernek ve vakıflara üyeliği, yöneticiliği bulunan, Ortaçağın Ümmet Konağının Özlemcisi Nureddin Nebati’nin Hazine ve Maliye Bakanlığına Bakan olarak atanmasını yargıya taşıdık. FETÖ’nün siyasi ayakları nerede diye soranlar, olmadık yerde bu ayağı arayanlar, Partimizin Genel Başkanı Nurullah Ankut’un deyimiyle Siyasi Ayak Balkabağı gibi ortadadır.

HKP olarak bu atamayı yapan Recep Tayyip Erdoğan ile atanan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin cezalandırılmaları için suç duyurusunda bulunduk. Bu ülkenin en vatansever, en halksever, en haksever partisi Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu haksızlıklara, Halkın iktidarını kurma görevini omuzlarımızda ve bu sorumluluğu yüreğimizin en derinlerinde hissettiğimizden sessiz kalmadık, kalamazdık, kalmayacağız. Her dönem tespihin imamesi gibi gördüğü birilerine sarılarak ikbal kapılarını açan Nebatilerin, Organize suç örgütü, suç makinesi AKP’giller’in peşlerini bırakmayacağız. Onların bütün suçlarını kayıt altına aldırıp, bıkmadan, usanmadan, yılmadan tarihe not düşmeye devam edeceğiz. Emekçi Halkımıza reva görülen bu kanser düzeni yıkılıp Halkın İktidarı kuruluncaya kadar mücadeleye devam. O mahkemeler kurulacak. Bu insanlık suçlarını işleyenler şu andaki kanunlar çerçevesinde yargılanacak ve çelik bilezikle tanışacaklar. O güne kadar korkmak yok, yılmak yok, vazgeçmek yok. Vazgeçtiğimiz anda yenileceğimizin bilinciyle, Devrimci Nefesimizi enselerinde hissettirmeye devam edeceğiz.”

04 Ara 2021 - 14:29 Ankara- Gündem