- 26 Mart 2019

Başkan Mahçiçek Geleceği Aydınlatıyor: Eğitime Tam 51 Milyon Yatırım

“Okumadığın Gün Karanlıktasın” Sloganı ile eğitim konusunda hassasiyetini her zaman vurgulayan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, bu alanda yapmış olduğu hizmetlerle de duygu ve düşüncelerini hayata geçirerek, ispatlıyor.

mask

“Okumadığın Gün Karanlıktasın” Sloganı ile eğitim konusunda hassasiyetini her zaman vurgulayan Başkan Mahçiçek, bu alanda yapmış olduğu hizmetlerle de duygu ve düşüncelerini hayata geçirerek, ispatlıyor.

2/21
mask

Her yaştan her insanın eğitime devam etmesi gerektiğini ve bilginin sonsuz olduğunu ifade eden Başkan Mahçiçek, köylerden dönüşen 73 mahalleden 62’sine düğün, nişan, taziyenin yanı sıra birçok faaliyette kullanılabilecek Bilgi ve Kültür Evleri inşa ederek, vatandaşa çok amaçlı eğitim alanları oluşturdu.

3/21
mask

Kırsalın yanı sıra şehir merkezinde bulunan Piri Reis, Ertuğrul Gazi, Fatih, Saçaklızade, Barbaros, Oruç Reis ve Karacaoğlan olmak üzere toplamda 8 Bilgi Kültür Evi ile el sanatları, müzik, kişisel gelişim gibi alanlarda çeşitli eğitimler veriliyor.

4/21
mask

“Şimdi Okuma Zamanı” sloganı ile öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla her yıl gerçekleştirilen Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor projesi kapsamında, bu zamana kadar 400 Bin kitap basımı gerçekleştirerek, 5’li ve 10’lu setler halinde öğrencilere ulaştıran Başkan Mahçiçek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte öğrencileri bu kitaplardan sınava tabi tuttu.

5/21
mask

Hiçbir zorunlulukları yokken 88 Bin öğrencinin katıldığı bu eğitim projesi neticesinde tam 1 Milyon 660 Bin okuma oranına ulaşıldı.

6/21
mask

Eğitime katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen 7 Güzel Adamın Şehrine 7 İmam Hatip Okulu projesi ve 2 Sosyal Etkinlik Merkezi ile başarı elde eden Başkan Mahçiçek, 2018 yılında Sosyal Etkinlik Merkezleri ortaokul takviye kursları ile %85, üniversiteye hazırlık takviye kursları ile %71 oranında üstün başarı sağlayarak, 300 küsur öğrenciyi üniversiteye yerleştirdi.

8/21
mask

Her yıl yaz tatillerinde Bilgi ve Kültür Evleri ve Sosyal Etkinlik Merkezlerinde açılan kurslarda 7-14 yaş arası öğrencilerin dini bilgiler, sosyal, kültürel ve spor faaliyetleri alanlarında kendilerini geliştirmeleri için imkân sağlayan Onikişubat Belediyesi, Yaz Okulu Programı kapsamında Kur’an-ı Kerim, Adab-ı Muaşeret, Peygamberler Tarihi, Siyer-i Nebi, Ezber Talimi, İlmihal / İbadet, Değerler Eğitimi, Osmanlıca, Hızlı Okuma, İngilizce gibi derslerin yanı sıra Halk Oyunları, Bağlama, Gitar, Resim, Diksiyon, İşaret Dil Eğitimi, Akıl Oyunları- Satranç, Drama, Sportif Faaliyetler, Doğa ve Kültür Gezileri gibi aktivitelere yer veriyor.

9/21
mask

Diğer yandan Kitaplar Devletten, Kırtasiye Seti ve Okul Çantaları Onikişubat Belediyemizden Projesi ile Başkan Mahçiçek, 5 yıl boyunca toplamda 58 Bin adet kırtasiye seti ve okul çantasını öğrencilere dağıtarak, eğitime ve aile ekonomisine katkı sağladı.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Hbrma Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Hbrma Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Kahramanmaraş Markaları

Hbrma Haber, Kahramanmaraş ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (554) 334 96 00
Reklam bilgi