TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan lise adaylarına meslek lisesi çağrısı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından, öğrencileri, MEB, TOBB ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliği ile açılan meslek liselerini tercih etmeye çağırdı. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından, öğrencileri; Milli Eğitim Bakanlığı, TOBB ve TOBB Ekonomi Üniversitesi iş birliği ile açılan meslek liselerini tercih etmeye çağırdı.

Hisarcıklıoğlu, LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrencilere çağrı yaptı. Hisarcıklıoğlu, "Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü ile özel sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü yetiştirmek üzere çağın niteliklerine uygun yeni ve dinamik bir mesleki eğitim modeline geçtiklerini ve 81 ilde 113 meslek lisesi ile çalışmalara başladıklarını" duyurdu.

"Bu okulları tercih edecek öğrencilerin diplomasının, mesleği olacağını" belirten Hisarcıklıoğlu, şu açıklamayı yaptı:

"İhtiyaç duyduğumuz beşeri sermayeyi de nitelikli mesleki eğitimden geçmiş gençlerimiz oluşturuyor. Bu sebeple gençlerin eğitilmesinde TOBB olarak sorumluluk duyuyoruz. 81 ildeki 113 okulumuzda, yeni atölyeler ve laboratuvarlar kuruyor, mevcut olanları yeniliyoruz. Tüm Türkiye’ye örnek olacak Ar-Ge ve Tasarım Beceri Atölyelerini faaliyete geçiriyoruz. TOBB ETÜ desteğiyle en iyi eğitim içerikleri ve staj sistemini gençlerimiz için hazırlanırken, Oda ve Borsalarımızın desteğiyle başarılı öğrencilerimize burs veriyoruz. Ayrıca onlara yurtdışında staj imkanı sağlıyoruz."

06 Tem 2021 - 19:48 Ankara- Eğitim