Sarallar çetesine operasyon: 117 gözaltı

Kamuoyunda “Sarallar Çetesi" olarak bilinen organize suç örgütüne yönelik İstanbul merkezli 13 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda, iş insanı Erdal Acar ile kamuoyunda ‘Alaattin Saral’ adıyla bilinen ve çete lideri olduğu iddia edilen İlyas Saral'ın da aralarında bulunduğu 117 şüpheli yakalandı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden bugün yapılan açıklamaya göre; Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kamuoyunda “Sarallar Çetesi” olarak bilinen ve liderliğini İlyas Saral ile Erdal Acar’nın yaptığı iddia edilen suç örgütünün, çok sayıda nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, kasten yaralama ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefet suçlarına karıştığını tespit etti.

Şüphelilerin İstanbul, Yalova, Kocaeli, Manisa, Muğla, İzmir, Antalya, Sakarya, Trabzon, Tekirdağ, Samsun, Ankara ve Artvin'de belirlenen adreslerine dün sabah 05:00’te eş zamanlı operasyon düzenlendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 200'e yakın adrese yapılan baskınlarda 117 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda 46 adet ruhsatsız tabanca, 55 adet şarjör, 6 adet av tüfeği, 1 adet kalem şeklinde suikast silahı, 1 adet susturucu, bin adet fişek, 1 adet çelik yelek, çok sayıda çek, senet ve dijital materyal, 900 bin dolar ve 413 bin euro ele geçirildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

29 Haz 2022 - 13:05 İstanbul- Asayiş